Kaip pastatyti vaikišką namelį?

Šis klausimas neduoda ramybės tėvams, kurie turi vaikų ir nori juos sudominti veikla gryname ore. Kadangi šiuo metu vaikai praleidžia daug laiko prie televizoriaus ekranų norint juos sudominti reikia labai pasistengti. Vasaromis geriausias pagalbininkas yra medinis namelis su pramogomis vaikams. Taigi kaip pastatyti vaikišką namelį savo kieme?

Pirmiausia jums reikės išsirinkti patikusį namelį bei nuspręsti kokį statysite. Mediniai nameliai vaikams būna įvairių dydžių bei išplanavimų, taip pat pramogų. Pagrindinės pramogos prie namelių būną čiuožyklos, sūpynės, virvinės kopetėlės bei kitos pramogos. Šių pramogų dėka namelis tampa ne tik traukos centru jūsų vaikams bet kaimynų taip pat. Kuomet išsirinkote namelį kokį norėtumėte pastatyti savo kieme laikas kibti prie darbų.


Mediena namelio vaikiško namelio gamybai

Norint, kad medinis namelis tarnautų ilgai lauko sąlygomis, lentas reikėtų pirkti pušies arba eglės. Būtent jos pasižymi atsparumu lauko sąlygoms. Šias lentas galite įsigyti ne tik lentpjūvėse bet ir medžio sandėliuose, kuriuose galite pirkti po vieną lentą taip užtikrindami jog nereikės pirkti kubo, vien dėl kelių lentelių. Žinoma perkant po lentelę jų kainą yra brangesnė, bet pigiau bus pirkti nei iš lentpjūvių kūbais. Perkant ir planuojant namelį rezervui pirkite papildomai 10% lentų. Dažnai pasitaiko broko, ar pjaunant nelygiai lenta nulūžta ir tuomet vėl reikia važiuoti į lentpjuvę pirkti. Pasirūpinkite ir apsidrauskite iš anksto!

Impregnuoti ar dažyti namelį vaikams?

Kad mediena būtų ilgaamžė, ir medinis namelis vaikams tarnautu ilgai lauko sąlygomis jo lentas būtina impregnuoti ir dažyti. Impregnavimą renkasi žmonės kuriems patinka medžio tekstūra, nes impregnantas nepaslepia jo. Priešingai nei dažai. Dažai pasidengia tolygiai paviršiuje taip paslėpdami medžio tekstūra. Žinoma lauko dažai geriausias sprendimas norint jog namelis tarnautų ilgai ir kokybiškai. Tai ir atsako į klausimą kaip pastatyti vaikišką namelį.

Reikėtų nepamiršti ir priedų, tai yra čiuožyklos ir sūpynės. Dažniausiai šie priedai įsigyjami jau po namelio statybų, kuomet žinomas gautas namelio pakopos aukštis. Nes pagal tai pasirenkama kokią čiuožyklą pirkti, ar 2,5 metrų ar 3 metrų ir daugiau.

Atkreipkite dėmesį, jog kokybiško namelio gamyba bei pasiruošimas užiima nemažai laiko bei pastangų bei įrankių. Todėl jei abejojate savo jėgomis, visada galite rasti kas gamina mediniai nameliai vaikams ir patikėti jiems šį darbą. Tuomet būsite tikri jog įsigysite kokybišką namelį.